Prelegenci

Anna Pyrkosz

Kierownik Pracowni Projektowania Tkaniny i Ubioru, Katedra Projektowania Przestrzeni Ekspozycyjnych i Multimedialnych , Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.  Współautor oraz opiekun merytoryczny projektów UE :POWER ” Sztuka Przedsiębiorcza”, „Zawód projektant ubioru” oraz „Projektowanie Przyszłości”, realizowanych od 2018 roku we współpracy z przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego. W swojej pracy dydaktycznej łączy 25 letnie doświadczenie zawodowe związane z prowadzeniem firmy odzieżowej , znajomość rynku Fashion od „podszewki” z interdyscyplinarnym  modelem myślenia projektowego. Pobudzanie kreatywności młodych projektantów,  wspieranie ich  w poszukiwaniu twórczych rozwiązań z wykorzystaniem nowych narzędzi, to obszary, którym poświęca obecnie swój czas i energię.

 

Beata Gibała-Kapecka

Architekt wnętrz, prowadzi Pracownię Projektowania Architektury Wnętrz na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Krakowie. Współautorka projektów NOWA PRZESTRZEŃ i Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz– „inAW”. Tworzy i realizuje projekty wnętrz mieszkalnych i ośrodków medycznych. W pracy artystyczno-naukowej zajmuje się analizowaniem społecznych aspektów projektowania i użytkowania przestrzeni miasta.

 

Małgorzata Czudak

Projektantka ubioru, ukończyła łódzką ASP – specjalizacja projektowanie ubioru. Prowadzi Pracownię Ubioru 240 na ASP wraz z Michałem Szulcem. Pasjonatka mody i designu. Misja mody i wiedzy, zna technologię, konstrukcję, materiały i branżę odzieżową, nie tylko z teorii, ale przede wszystkim praktyki. Współtworzyła Studio Projektowe MMC. Od kilku lat tworzy kolekcje pod własnym nazwiskiem i organizuje prezentacje będące połączeniem wydarzenia ze świata mody, life style’u, muzyki. Stale poszukuje nowych środków, możliwości. Minimalistka – purystka, świadomie i odpowiedzialnie ogranicza ilość rzeczy w swojej przestrzeni.

Zodiakalny Rak, a w chińskim horoskopie Małpa. Doskonale wpisuje się w te znaki. Działa na energię słoneczną, nie lubi zimy, pory bez słońca. Gdyby nie ulubiona Łódź mieszkałaby w ukochanej Florencji.

 

Marcin Furtak

Współtwórca i dyrektor Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego L-6 na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. W ramach pracy na PK prowadzi programy naukowo – badawcze oraz wykonuje prace zlecone dla przemysłu. Współpracuje z zewnętrznymi jednostkami naukowymi, administracją rządową i samorządową, instytucjami kościelnymi oraz instytucjami muzealniczymi. Architekt. Autor ok. 100 budynków w tym sądów, muzeów, teatrów, kościołów a także mostów. Projektant założeń urbanistycznych i parkowych. Laureat licznych nagród w konkursach architektonicznych i naukowych. W 2012 roku został przez Zarząd Województwa Małopolskiego powołany do grupy sterującej programem SPIN – Model Transferu Innowacji w Małopolsce – Nauka – Biznes. Jako współtwórca założeń SPIN uczestniczył w budowie (jako koordynator projektu) i utworzeniu nowej międzywydziałowej jednostki Politechniki Krakowskiej – Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego.  Jest członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich, Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu oraz Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów.

 

Joanna Pyrkosz-Pacyna

Psycholog, Adiunkt na Wydziale Humanistycznym AGH. Prowadzi badania w zakresie psychologii przedsiębiorczości oraz udziału kobiet w naukach ścisłych. Ukończyła studia magisterskie i doktoranckie w Instytucie Psychologii UJ. Na AGH prowadzi zajęcia z Psychologii pracy i biznesu, Psychologii przedsiębiorczości oraz Psychologii społecznej. Z ASP współpracuje od 2008 roku. Była autorką projektu dofinansowującego powstanie Pracowni Projektowania Tkaniny i Ubioru oraz Biura Karier ASP oraz współautorką i koordynatorką innych projektów tej Uczelni.

 

Sidey Myoo

Od 2007 pseudonim naukowy prof. dr hab. Michała Ostrowickiego, filozofa i teoretyka sztuki. Sidey Myoo pracuje w Zakładzie Estetyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Zakładzie Teorii Sztuki Mediów Wydziału Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przedmiotem jego zainteresowań jest estetyka, traktowana jako teoria sztuki, głównie w odniesieniu do sztuki współczesnej, w tym sztuki elektronicznej. Od 2003 zajmuje się również filozofią sieci. Jest autorem książek: Dzieło sztuki jako system, Wirtualne realis. Estetyka w epoce elektroniki, Ontoelektronika oraz prac redagowanych, a także artykułów, w tym m.in. Człowiek w rzeczywistości elektronicznego realis. Zanurzenie, Inteligentne byty w elektronicznym realis. Spotkanie, Tożsamość człowieka w środowisku elektronicznym, Dydaktyka w środowisku elektronicznym 3D, Immersive Nature of Art, Doświadczenie telematyczne w rzeczywistości elektronicznego realis. Odczuwanie, The Metaphysics of Electronic Being, A Philosophy of the Web, Lepiej chodźmy zapytać robota… (wstęp do technoantropologii). Art absorbed by the Web, The Aesthetics of Electronic Worlds. Las Meninas – Interpretation Narratives Throughout Centuries, Wstęp do uniwersalistycznej teorii świadomości, Estetyka w czasach postmedialnych – and what’s next? Jest współredaktorem multimedialnego czasopisma Mdialica. Studia Multimedialne z Humanistyki oraz czasopisma „Kultura i Historia”. W 2007 roku powołał Academia Electronica – niezinstytucjonalizowaną uczelnię, działającą na wzór uniwersytetu, w środowisku elektronicznym Second Life, gdzie prowadzone są oficjalne kursy akademickie.

 

Rahim Blak

CEO click community – agencji social media zatrudniającej ponad 80 social media specjalistów oraz CMO i współzałożyciel systemu edrone – pierwszego eCRM dla e-commerce. Koncentruje się na marketingu społecznościowym z naciskiem na social employer branding i social CRM. Zajmuje się także tworzeniem startupów w modelu SAAS. Prelegent i szkoleniowiec, zajmuje najwyższe pozycje w rankingach konferencji i warsztatów. Absolwent wydziału malarstwa ASP w Krakowie i MBA w Łodzi, prowadzi zajęcia z marketingu na MBA w Łodzi, z social media na AGH w Krakowie, ze sprzedaży na WSEI w Krakowie i Social Employer Brandingu na Akademii Leona Koźmińskiego . Ekstrawertyczny przedsiębiorca i aktywny Networker.  Wyemitował personalny token RahimCoin. Pracuje nad Giełdą Marek Osobistych, na której każdy będzie mógł wyemitować swój Personalny Token. Uwielbia dzielić się wiedzą, czemu daje wyraz w swoich filmach i wykładach z serii #ZrozumiećBiznes. Wierzy, że tworzenie Startupów jest sztuką.

 

Marlena Woolford

Jest zarówno praktykiem jak i teoretykiem w dziedzinie mody, zarządzania i biznesu. Posiada dwa tytuły magistra: Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Międzynarodowego Zarządzania CEMS (Community of European Management Schools). Od 15-tu lat mieszka w Londynie. Przez cztery i pół roku pracowała w londyńskim biurze WGSN – największej i jednej z najbardziej wpływowych firm na świecie zajmujących się prognozowaniem trendów w modzie i analizą światowych rynków mody. W WGSN Marlena Woolford była odpowiedzialna za rozwój firmy na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej w 29-ciu krajach. Jej praca była związana zarówno z biznesem największych firm modowych jak i współpracą z działami kreatywnymi. W Europie, w tym w Polsce (ASP, VIAMODA, LPP, ALLES i inni) Marlena Woolford prowadziła wiele wykładów dotyczących światowej mody i trendów, udziela profesjonalnych wywiadów dla mediów i była jednym z członków międzynarodowego jury oceniającego kolekcje dyplomowe studentów ESMOD. Marlena prowadziła w Londynie sklep z modą, sztuką i meblami oraz była producentką teatralną zaangażowaną też w pracę nad kostiumami i scenografią. Obecnie Marlena Woolford jest wykładowcą, konsultantem i dziennikarką specjalizującą się w biznesie mody, kreatywnym podejściu w modzie oraz trendach w modzie.

 

Anna Spurek 

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, w latach 2001-2007 trenerka zarządzania, fundraisingu, zarządzania projektami współfinansowanymi ze środków zewnętrznych, od 2007 r. odpowiedzialna za rozwój i pozyskiwanie nowych rynków dla Benericetti SRL, producenta skór i materiałów z Toskanii. Na codzień zaangażowana w zarządzanie spółką Benericetti Polska, pracę z przedstawicielami na rynku francuskim, amerykańskim, brytyjskim. Dzieli swój czas pomiędzy bieżące problemy związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa, wizyty u klientów i klientek strategicznych, kontrolę produkcji i własny rozwój.

 

Agnieszka Król

Z wykształcenia historyk sztuki i projektant wnętrz. Swoje ponad 18-letnie doświadczenie z zakresu wystawiennictwa zawdzięcza pracy w firmach niemieckich, hiszpańskich i rosyjskich. Pracowała jako projektant ekspozycji i dekorator dla firm Almi Decor, Mayoral oraz Peek&Cloppenburg Hamburg. W firmach na rynku rosyjskim- Z.A.O Re Trading oraz Henderson & Hayas była zatrudniona na stanowisku Head of Visual Merchandising Department, gdzie odpowiadała za całość komunikacji wizualnej. W LPP S.A.  zajmowała się koordynowaniem projektów związanych z aranżacją witryn dla sieci salonów Mohito w Polsce i na rynkach zagranicznych.

 

Dominika Pałucka

Z wykształcenia dziennikarz, manager instytucji kulturalnych i visual merchandiser. Absolwentka m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego i Krakowskich Szkół Artystycznych. Od lat związana z branżą mody. Swoje doświadczenie budowała współpracując z takimi wydawnictwami jak Edipresse, Burda Media i Bauer. Naukowo zajmuje się również przekazami wizualnymi. Obecnie bada wpływ zarządzania humanistycznego na postrzeganie człowieka przez organizacje fotograficzne. Trend Researcher w marce Mohito, pracuje przy tworzeniu kolekcji, założeń na nadchodzące sezony i dobieraniu palet kolorystycznych.

 

Andrzej Głowacki

Projektant, architekt wnętrz, grafik, współtwórca aplikacji mobilnych, aplikacji książkowych. W projektowaniu stawia na nowoczesne i przyszłościowe rozwiązania, jest zwolennikiem wychodzenia naprzeciw potrzebom przyszłości, stąd jego umiłowanie Transhumanizmu oraz idea projektowania interaktywnego. Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie gdzie we współpracy z Microsoftem prowadził Koło naukowe APP Design, uczestniczył kilkakrotnie jako Vip Juror w Imagine Cup.